Vaade tulevikku: Tuleviku kuumimad meelelahutussektorid

Kas tulevik helendab heledalt meelelahutuse uuenduslike lahenduste puhul? Kindlasti, sest juba minevik on näidanud, et suurtest unistustest saavad reaalsus ning ka parimad saavutused ning entusiasm annavad tõuke parima suunas. Kuidas muutub tulevik võrreldes tänasega? 

Kuumimad meelelahutussektorid 2021.aasta lõpuks olid online mängud ning sotsiaalmeedia sisu loomine. Tegemist oli enese turustamisega sotsiaalmeedia tasandil kus vine loomisega püüti tähelepanu tarbjatelt ning turustajatelt. 

Populaarsust kogusid 2022.aasta alguses ka meedia kaudu mängude ning kontsertide korraldamine ning muusikaga seotud valdkondade hooandmine. Facebookis ning Instagramis enim levinud meelelahutussaidi leiab siin.

Mis ootab meid tulevikus ning kuidas seonduvad omavahel meelelahutus ning haridus?

  1. Juhilubade tegemine ning simulatsioon – Simulaatorite kasutamine ei ole kõige uuenduslikum osa lennunduses, kuid siiski ei ole seda kasutatud seda veel juhilubade tegemiseks. Simulaatorites mängimine on üheks kallimaks meelelahutuseks mängurite seas. Lennunduskoolides kasutatakse lennusimulaatoreid esimeste tundide andmiseks pilootidele ning piloodid peavad läbiva piisavalt suure hulga lennutunde, enne kui neid lubatatakse taevalinnu kokpitti. Simulaatorites on võimalik teha ka õppusi, simuleerides ohtlikke olukordi ning lahendada olukordi, mis nõuavad spetsiaalset õhkkonda ning valmistust. Võiks arvata, et tulevikus tekib võimalus sõidusimulaatorit kasutades teha ka endale B-kategooria ning A-kategooria juhilube. Öösel sõitmiseks on sellist valikut juba autokoolides kasutatud kuid siiski ei viida õppetunde läbi vaid simulaatori vahendusel. 
  2. Streaming Netflix ja spordisündmuste jälgimine – Netflix on keskendunud hetkel kahele erinevale kategooriale. Pakutakse nii tavafilme, sarjasid ning lastesaadete järelevaatamist sulle sobival ajal. Netflixi alla kuulub ka produktsioonifirma, kes aitab luua uusi linateoseid vaid spetsiaalselt oma platvormil vaatamiseks. Kuid kui peaks tulema tulevikus huvi, ehk saab jälgida ka spordisündmusi. Reaalajas see kindlasti võimalik ei saa olema, kuid mõne tunni hilinemisega saaks kindlasti vaadata ajaloolise tähtsusega spordiüritusi. Kindlasti haaratakse valikusse ka vanemaid üritusi, mille toimumisega kirjutati oma nimi mineviku raamatusse. 
  3. Amazon mängud – Amazon on üheks suurimaks ning kallimaks edasimüüjaks maailmas, kes transpordib oma kaupa üle kogu maailma. Amazon Prime pakub ka võimalust vaadata järgi filme ning sarju, mida teistel platformidel ei pakuta. Kuid mida hetkel 2022.aastal Amazon lehel ei ole pakkumises, on mängimise võimalus. Siin tuleks kindlasti teha mõningad korrektuurid ülesehitusel, kuid ka näiteks lisaks rahaliste panustega mängudele saaks korraldada ka tavalisi lauamängu sarnaseid turniire. Pered ning sugulased üle kogu maailma saaksid koguneda ohutule veebilehele ning kasutada võimalust laupäevaseks mängu õhtuks pereseltsis. 
  4. Live-Kasiino veidi teisiti – kuigi tegemist on vägagi live võimalusega, saaks ka seda meelelahutust veidi elavdada. Zoom platvormi stiilis loodud veebimäng pakub võimalust nii diileritel kui ka mängijatel teha ülekannet endale sobivas asukohas. Kuid päris raha asemel toimuks mäng siiski bitcoini või muu virtuaalraha panustamisega.. 

Muusika ja lauljad – Kuna muusikud tegelevad muusika tootmisega tavaliselt oma stuudios üksi või tiimiga, võiks pakkuda meelelahutusena võimalust maailma kuulsate muusikutega koostööd teha live-vormis. Saates avalduse, saab panna kirja enda lemmik žanrid ning lisada demod, mida saaks muusikutele esitleda. Meelelahutuse korras on võimalik bandcampi alusel koos muusikat teha kasvõi läbi virtuaalse platvormi.