iPhone 6 lükkab Samsungi kõrvale, tõstes Apple’i esikohale

Apple on jõudnud nutitelefonide müügis jagatud esikohale koos Samsungiga, teatas vastavaldatud aruanne, mis on suureks löögiks Lõuna-Korea elektroonikahiiglasele.

2014. aasta kolmandas kvartalis saatsid mõlemad tehased välja 74,5 miljonit nutitelefoni, mis tähendas vähenemist võrreldes eelmise kvartaliga Samsungi jaoks ja suurenemist Apple’i jaoks.

Apple’i 46 protsendi suurust saadetiste suurenemist võrreldes kolmanda kvartaliga toetas suuremate ekraanidega iPhone 6 ja iPhone 6 Plus müük.

“Apple’i uued mudelid iPhone 6 ja 6 Plus mudelid osutusid väga populaarseks Hiinas, Ameerika Ühendriikides ja Euroopas. Apple viigistas seisu Samsungiga, olles koos maailma suurimad nutitelefoni müüjad, Apple oli viimati nii populaarne 2011. aasta neljandas kvartalis,” ütles pressiteates Neil Mawston, Strategy Analytics peadirektor. Vastupidiselt Apple’ile olid Samsungi näitajad 13 protsenti madalamad, kus nutitelefoni saadetiste arv langes 86 miljonilt ühikult 74,5 miljonini võrreldes kolmanda kvartaliga 2014. aastal. Kogu aasta kokkuvõttes langes Samsungi saadetiste arv 2,6 miljoni võrra ja Apple oma suurenes 39,3 miljoni võrra.

Samsung on olnud nutitelefoni turgudel tugeva surve all, eriti Hiinas, kus ta langes esikohalt Hiina turu uue konkurendi Xiaomi tõttu. Ka ei ole Samsung suutnud vallutada kallimate telefoni turgu Hiinas, kus domineerib Apple. Kuid Samsung suudab siiski Hiinas esikohta hoida keskmise hinnaga telefonide turul, kus telefonimängude mängijad Samsungi parimaks peavad.

“Samsung peab kannatama tugevat konkurentsi Apple’i poolt kallite telefonide turul, Huawei poolt keskmise hinnaga telefonide turul ja Xiaomi poolt odavate telefonide turul. Samsung peab varsti kaaluma konkurentide ülevõtmist, näiteks Blackberryt, et suurendada oma müüki sellel aastal,” ütles Neil Mawston.

Samsungil oli 24,7% turuosa maailma turust 2014. aastal ning Apple’i osaks oli 15%. Lõuna-Korea elektroonikahiiglane teatas, et neljanda kvartali kasum oli 5,3 triljonit woni (430 miljardit eurot), mis on 36 protsenti vähem kui eelmisel aastal. Apple’i kasum selle aasta esimeses kvartalis on purustanud börsi analüütikute ennustused.

Apple’i ja Samsungi järel oli tabelis kolmandal kohal Lenovo. Lenovole, kes ostis aasta tagasi Motorola, järgnes Huawei, kes jätkas Hiina elektroonikafirmade edu maailmaturul. Aastal 2014 väljus tehasest kokku 1,3 miljardit nutitelefoni, seda on umbes 30 protsenti rohkem kui 2013. aastal. Android on jätkuvalt kasutatuim mobiilide operatsioonisüsteem. Google’il põhinev süsteem omas 2014. aastal turust 81,2 protsenti.