Kuidas jääda ellu peale google algoritmi muutust.

Nagu Google esindajad oma blogis märkisid hakkab alates 21 aprillist Google otsing toimima uue algoritmi põhjal. Sisse viidavad muudatused tõesti raputavad otsingumootori tulemusi ja seda eriti nende saitide jaoks, mis ei ole mobiiliseadmele optimeeritud.

Väga paljud SEO spetsialistid võrdlevad tänast uuendust Google esimese suure muudatuse – Google Penguin’iga, kus kaotasid oma otsingupositsioone väga paljud saidid. Hea uudis on, et hea optimeerituse korral lehtede positsioon pigem tõuseb ja et languse korral on täpselt teada, mida ette võtta.

Kui te ei soovi,

  • Kaotada positsioone
  • Kaotada orgaanilisi külastusi

Siis meie poolt on teile järgnevad kolm soovitust:

  1. Tehke oma sait mobiilsõbralikuks

Praegu saadab Google Webmaster saitidele, mis ei ole mobiilisõbralikud kirja, milles palub esimesel võimalused mobiilisõbralikust tõsta.

Kuidas kontrollida, et teie sait on mobiilisõbralik?

А) Kontrollige enda lehte Google’s:

Kui asjalood on kehvasti, siis vastus näeb selline välja:

Kui sait on mobiilisõbralik, siis tulemus näeb välja selline:

Mobiilisõbralikkuse saavutamiseks tuleb teha saidi kujundus hästi kuvatavaks nii tahvelarvutitel kui mobiilidel.

Kuidas teha sait mobiilisõbralikuks?

Kui teie sait pole mobiilisõbralik, siis soovitame esimesel võimalusel pöörduda teile sobiva e-agentuuri poole, kes kindlasti oskavad teid aidata. Soovitaksime näiteks OKIA agentuuriEDSSDigitalFruit arendajaid, kes on üldiselt väga tugevad antud alal. Ka meie teeme lehti mobiilisõbralikuks, kuid vaid SEO-paketi lisana, kõikide teiste vajalike SEO-parameetrite lihvimise kõrvalt. Vaata lähemalt.

  1. Vähendage saidi laadimisaega

Pole saladus, et mida kiiremini laeb sait, seda paremini suhtub sellesse Google. Mida paremini arvab teist Google’ robot, seda parem on teie otsingu positsioon.

Tehniliselt on mitu võimalust, kuidas lehte kiirendada. Parima lahenduse valib teie jaoks juba teie e-agentuur. Kui olete meie püsiklient, pöörduge küsimustega julgesti meie poole.

  1. Ajastage muudatused täpselt!

Tegeleda muudatustega kiirkkorras on esmatähtis, sest:

  • Google algoritm muutub juba 21 aprillil
  • Muudatused peavad olema selleks ajaks valmis

Kui suur võib olla teie positsioonide kaotus?

Külastatavuse langus hakkab teid mõjutama eelkõige mobiiliseadmete kasutajate hulgas, kelle otsingus teid enam ei kuvata. Kui vaatate Google Analytics’ist, mis seadmete pealt tuleb teie lehele enamus kliente, saate kindlasti aru, kui kriitiline selline muudatus teie jaoks olla võiks. Kui mobiilsete seadmete osa on rohkem kui 30-40%, siis külastatavuse langus võib olla drastiline – just mobiilsete positsioonide languse tõttu.

Väiksema mobiilse osakaaluga sait:

Suurema mobiilse osakaaluga sait:

Kokkuvõtteks:

Selle jaoks, et algoritmimuutusest mitte haiget saada, on vaja:

  • Kontrollida enda saidi mobiilisõbralikust
  • Optimeerida selle mobiilide jaoks
  • Teha seda enne, kui on liiga hilja

Uudis on võetud Optimeeri.ee pealt (SEO optimeerimine)