Lõuna-Jaapanis Nagasaki lähedal teemapargis avatakse nutihotell, kus külalisi tervitavad androidid ehk inimese sarnased robotid. Henn-na hotellis ei kasutata ka toavõtmeid, vaid näo äratundmise programmi.
Sajandeid on Jaapani külalislahkus tähendanud kimonodes teenindajaid, kes hoolitsevad iga viimase kui detaili eest. Selle hotelli töötajateks on aga androidid ettevõttest, mis omab ka Hello Kitty litsentsi.
Nagasaki lähedal teemapargis avatavas hotelllis teenindavad naissoost androidid, tervitades külalisi ja serveerides kohvi ning robotid, kes kannavad kohvreid. Henn-na hotell, mis on inspireeritud Hollandi Huis Ten Boschi teemapargist, kasutab osaliselt päikeseenergiat ja inimestel on valik, kas kasutada näo äratundmise programmi või siiski võtit hotellitubadesse sisenemisel.
Henn-na hotell, mis tõlkes tähendab “imelik hotell”, sisaldab kolme vormiriides vastuvõtuandroidi, nelja teenindus- ja serveerimisrobotit, tööstusroboti käsi, mis töötab riidehoius ja mitmeid koristusroboteid. Vastuvõtuandroidide tootjaks on Kokoro kontserni ettevõte, kellele kuulub ka Hello Kitty litsentsi ettevõte Sanrio, mis on samuti tuntud oma elutruude androidide poolest. Hotellis on ka robotid sellistelt firmadelt nagu Aldebaran Robotics, mis toodab Nao humanoidroboteid ning mobiiliteenuste pakkuja SoftBanksi Pepper humanoidrobot ja Yaskawa Electrici tööstusrobot. Nao humanoidrobot on tuntud 58 cm pikkune robot, kes on mõeldud sõbralikuks kaaslaseks kodudesse, ta suudab sinu häält ära tunda, liigub ning isegi suhtleb sinuga.
Umbes 10 inimest tegeleb hotelli juhtimisega ning robotite kontrollimisega.
Hotelli esimene osa avatakse juulis 72 toaga ja teine osa järgmisel aastal. Toa hinnad algavad 50 eurost öö ning pannakse ka internetioksjonidele, kus on võimalik tuba osta oksjoni lõpphinnaga. Hotell on palju odavam kui teised hotellid selles teemapargis, kuna kasutatakse roboteid, elektrit kokkuhoidvaid vahendeid nagu LED tulesid ja taastuvenergiat, mis aitab kulusid kokku hoida.
Huis Ten Boschi esindaja ütles: „Me üritame külastajaid meelitada siia kauni loodusega ümbitsetud nutihotelli, mis võiks levida üle Jaapani ja hiljem üle maailma.”
Jaapan on testinud androide juba aastaid, peamiselt kommunikatsiooniülesannetes, kuid nüüd loodetakse, et nad aitavad lahendada probleemi seoses väheneva tööealise elanikkonna arvuga. Androidid ei suuda veel käia, kuid näevad elutruud välja ja neil on inimlik nahatekstuur ning pea ja näoliigutused.
Androide on kasutatud vastuvõtulaudades juba 10 aastat tagasi, 2005. aastal Aichi Expol Nagoyas ja viimasel ajal ka Ceates Tehnoloogia show’l Tokio lähedal, samuti Tokios Miraikani muuseumis, kus androidid viisid läbi pressikonverentsi.